Nowy, dobrze płatny zawód w miesiąc? To możliwe!

Nowy, dobrze płatny zawód w miesiąc? To możliwe!

31 sierpnia 2022 0 przez redakcja

Wiele osób w Polsce mierzy się codziennie z konsekwencjami nieodpowiednich decyzji edukacyjnych podjętych w bardzo młodym wieku. Presja rodziny lub otoczenia potrafi sprawić, że nieasertywny jeszcze nastolatek rezygnuje z marzeń na rzecz bardzo pragmatycznego, „statecznego” zawodu, który nie daje mu szczęścia. Dobra wiadomość jest taka, że z raz objętej złej drogi można zejść – i wybrać nową, dużo bardziej ekscytującą ścieżkę zawodową, taką jak np. fryzjerstwo.

Dlaczego warto wybrać zawód fryzjera?

Profesjonalny fryzjer to zawód, który od lat cieszy się ogromnym zapotrzebowaniem. Sprawdzenie tego jest bardzo łatwe – wystarczy zadzwonić do dowolnego dobrego salonu i spytać, ile trzeba czekać na najbliższą wizytę. W wielu przypadkach bywa, że czas oczekiwania to nawet 2 tygodnie! Finalnie okazuje się, że na miejscu klienta obsługuje stażysta, bo do właściciela salonu ustawiają się tak długie kolejki chętnych, że przyjmuje on zapisy tylko od swoich stałych gości. W ilu zawodach przedsiębiorca może pozwolić sobie na taką nonszalancję? No właśnie.

Dobry fryzjer jest zawsze w cenie – klienci przyzwyczajają się do ulubionego fachowca i nie rezygnują z jego usług nawet wtedy, gdy jest on zmuszony podnieść ceny. Co więcej, najwierniejsi klienci gotowi są odejść z salonu wraz ze swoim fryzjerem i podążyć za nim do nowego zakładu, w którym będzie on świadczył usługi. W branży fryzjerskiej nie ma szklanego sufitu zarobków – wybitni specjaliści w tej dziedzinie zarabiają krocie, zakładają swoje własne salony, a nawet sieci salonów i sygnują swoim nazwiskiem linie kosmetyków. Co istotne, aby zostać fryzjerem, nie są potrzebne studia i lata udokumentowanej praktyki. Najważniejsze są talent, zainteresowanie branżą i chęć samodoskonalenia. Osoba, która posiada te 3 cechy, jest w stanie zostać dobrym fryzjerem lub barberem w trakcie miesięcznego kursu. Jak to działa?

Jak zostać profesjonalnym barberem w 24 dni?

Naturalną konsekwencją bycia wybitnym w zawodzie fryzjera lub barbera jest chęć dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Właśnie dlatego powstała profesjonalna szkoła barberska, która z jednej strony zaspokaja potrzebę samorealizacji u ekspertów branży, z drugiej pomaga wejść nowym osobom w ten pasjonujący i pełen szerokich możliwości zawód. Profesjonalny kurs fryzjerski jest zaplanowany w taki sposób, by w możliwie krótkim czasie przekazać jak największą wiedzę praktyczną. Wystarczą 24 dni, by z zupełnego laika stać się wykwalifikowanym specjalistą, który może rozpocząć pracę w salonie barberskim lub fryzjerskim. Więcej informacji o szkole można znaleźć tutaj: https://szkolabarberska.pl.

Intensywny, profesjonalny kurs fryzjerski to doskonała opcja dla osób, które:

  • chcą błyskawicznie się przebranżowić
  • pragną poszerzyć swoje kompetencje lub zyskać dowód swoich kwalifikacji
  • mają przerwę w nauce, którą chcą wykorzystać na zdobycie nowego zawodu
  • interesują się fryzjerstwem i chcą przekształcić swoje hobby w profesję.

Czym różni się profesjonalny kurs fryzjerski od zwykłej szkoły?

W odróżnieniu od rocznych i dwuletnich szkół fryzjerskich, profesjonalny kurs fryzjerski ma dużo bardziej intensywny program nauczania skoncentrowany wokół praktyki. Oczywiście, w trakcie kursu nauczana jest również niezbędna teoria, jednak celem szkolenia jest jak najszybsze usamodzielnienie się kursanta i doprowadzenie do tego, by był on w stanie spieniężyć nabyte umiejętności w pracy. Doświadczona kadra szkoleniowa składająca się z kilkunastu uznanych ekspertów branży fryzjerskiej i barberskiej dba o to, by wydobyć z możliwości kandydata wszystko to, co najlepsze.

Profesjonalny kurs fryzjerski jest więc opcją dla osób, które czują potrzebę wprowadzenia zmian w swoim życiu zawodowym i spożytkowania swojego zainteresowania fryzjerstwem w najbardziej konstruktywny sposób.