Trawnik pod kontrolą i nie tylko

Trawnik pod kontrolą i nie tylko

20 lutego 2023 0 przez redakcja

Wiosenne słońce nastraja pozytywnie i zachęca do prac ogrodowych oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odświeżenie alejek spacerowych, uporządkowanie rabat i trawników zaczyna się pełną parą. To również odpowiedni czas na zadbanie o przygotowanie strefy rekreacji i przydomowego placu zabaw do sezonu grillowego.

Natura pod kontrolą

Na początek warto zabezpieczyć trawniki tak, aby nie rozrastały nam się na całej posesji. Jeśli chcemy zachować zieloną naturalną formę, ale ograniczyć jej przestrzeń możemy zastosować maty przerostowe.  Są to ażurowe powierzchnie, produkowane z granulatu gumowego, wykorzystywane głównie w zewnętrznych strefach rekreacyjnych. Ich główną zaletą jest, jak sama nazwa wskazuje, możliwość przerastania przez nie trawy, ograniczonej przez konstrukcję maty. Jednocześnie mata amortyzuje upadki, a jej współczynnik HIC obejmuje wysokość do 3,0m. Posiadają też niezbędny atest higieniczny.  Niewątpliwą ich zaletą jest łatwość montażu i utrzymania w trakcie eksploatacji bowiem nie wymagają pielęgnacji, czy konserwacji.

Relaks i zabawa

Na wyłożenie alejek zdecydowanie lepiej nadawać się będą płyty gumowe. Dzięki nim unikniemy np. problemu z zachwaszczeniem. Idealnie sprawdzi się podłoże na plac zabaw, które spełni wszystkie niezbędne wymagania. Możliwości technologiczne pozwalają nam na realizację najbardziej wyszukanych pomysłów związanych z zagospodarowaniem terenu wokół domu. Jeśli mamy odpowiednie warunki przestrzenne możemy przy okazji porządkowania ogrodu stworzyć zarówno tarasową strefę relaksu, jak i kącik zabaw dla dzieci i to w pełnej harmonii obok siebie. Wspólnym mianownikiem będzie gumowa nawierzchnia, którą z powodzeniem możemy zastosować zarówno w strefie relaksu jak i kąciku zabaw.

Estetyka w zgodzie z naturą

Chcąc jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo i elegancki efekt, podczas układania nawierzchni powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ukształtowanie terenu, aby możliwie najmniej ingerować w naturę. Dlatego też warto poszukać sprawdzonego producenta, który nie tylko pomoże nam w wyborze, ale doradzi też jakie rozwiązania zastosować. Produkty Firmy Flexizone możemy z powodzeniem łączyć ze sobą bez względu na grubość płyt, ale też tworząc oryginalne kolorowe mozaiki. Płyty możemy samodzielnie przycinać zwykłym nożykiem do tapet w wymyślone kształty, a dzięki odpowiednio osadzonym kołkom, układać według własnego, indywidualnego wzoru, utrzymując przy tym wszystkie parametry bezpieczeństwa. Dzięki tak praktycznym cechom nawierzchni, możemy naszej przydomowej strefie relaksu nadać niepowtarzalnego charakteru.