Odkryj nieznane zakątki Dubaju z liniami Emirates

Odkryj nieznane zakątki Dubaju z liniami Emirates

8 lutego 2021 0 przez redakcja serwisu

Dubaj to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich i coraz popularniejszy kierunek wśród turystów, szczególnie zimą, kiedy szukamy słonecznego miejsca na wypoczynek. Ta ponad trzymilionowa metropolia to miejsce, w którym arabskie tradycje przeplatają się z nowoczesną mieszanką kultur. Najwspanialsze wieżowce świata, wyspy palmowe czy piękna Dubai Marina to flagowe atrakcje tego miasta. Oferuje ono turystom również bogactwo kulturowe – niezwykłą historię i tradycje, jak również możliwość obcowania z piękną naturą tego regionu.

Stare miasto w Dubaju – historyczne dzielnice

Dubaj w harmonijny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością, czego znakomitym przykładem są historyczne dzielnice, np. Al Seef położona na nad zatoką Dubai Creek. Można tu podziwiać zarówno lśniące fasady nowoczesnych budynków, jak i zabytkowe budowle z kamienia. Spacer po uliczkach dzielnicy starego miasta usianych wieżami wiatrowymi i budynkami z piaskowca, a także po urokliwych sikka, czyli alejkach, pokaże jak niegdyś wyglądało życie Dubaju. W Al Seef znajduje się targ na wodzie, na którym można znaleźć miejscowe wyroby rzemieślnicze i tkaniny, oraz przysmaki lokalnej kuchni. Nieopodal powstał też arabski targ souk w stylu lat 50. XX wieku. Tym samym dzielnica przeobraziła się w prawdziwe centrum emirackich tradycji, pokazując jak wyglądało codzienne życie poprzednich pokoleń.

Wizyta na tradycyjnym Targu Przypraw w zabytkowej części Dubaju pozwoli odkryć nowe smaki i zapachy. Odwiedzający to miejsce mogą poczuć atmosferę przeszłości dzięki kopcom aromatycznych ziół i przypraw, które na każdym kroku piętrzą się w dużych koszach.

Tętniąca życiem Zatoka Dubajska jest sercem miasta od pokoleń i do dziś przyciąga rzesze turystów. Za jedynie 1 dirhama (około 1 zł) można przepłynąć jedną z wielu tradycyjnych łodzi o nazwie abra zatokę oddzielającą Bur Dubai od Deiry, centrum Dubaju. Abry, znane również jako „taksówki wodne”, kursują co kilka minut przez cały dzień między czterema stacjami w zatoce. Pierwsza trasa prowadzi ze stacji Deira Old Souk Abra (w pobliżu Targu Przypraw) do stacji Bur Dubai Abra (na zachód od Starego Rynku).

Niezwykły ogród

Wizyta w Miracle Garden w Dubaju będzie niezapomnianą przygodą! Ze względu na niższe temperatury, kwiatowy raj jest otwarty co roku od listopada do maja. Wspaniały ogród to miliony różnokolorowych kwiatów ułożonych w pomysłowe wzory. Znajdują się tu fantazyjne kompozycje, a wśród nich m.in. największa instalacja parku – pełnowymiarowa kopia Airbusa A380 w barwach linii lotniczych Emirates.

Będąc w Miracle Garden warto odwiedzić także Dubai Butterfly Garden, czyli park motyli. To idealne miejsce, aby zapozować z tysiącami kolorowych owadów przelatującymi nad głowami. Niektóre motyle siadają nawet na wyciągniętych dłoniach, więc przy odrobinie cierpliwości można zrobić niecodzienne zdjęcie.

Górska przygoda – Hatta

Hatta to górskie miasteczko i znajduje się niespełna 130 km od centrum Dubaju. Dzięki żyznej ziemi, dobremu klimatowi i afladżowi – starożytnemu systemowi irygacyjnemu – w regonie prężnie rozwijały się społeczności rolnicze.  Mieszkańcy tutejszych terenów utrzymywali się z uprawy palm i daktyli. Z uwagi na otoczenie gór Hatta cechuje się chłodniejszym klimatem niż wybrzeże. To idealne miejsce aby na chwilę uciec od zgiełku miasta.

W sercu miasteczka znajduje się wioska Hatta Heritage Village, którą zachowano i odrestaurowano z inicjatywy rządu. Dzięki temu turyści mogą zobaczyć jak wyglądało wiejskie życie setki lat temu. W zrekonstruowanych chatach i budynkach można kupić tradycyjne produkty. Odwiedzający mogą poznać miejscowe tradycje – rytuały weselne, folklor, gry i tradycyjne pieśni.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu jest zapora Hatta Dam. To miejsce z malowniczymi widokami na turkusowe wody otoczone skałami. Odwiedzający mogą pojechać samochodem wzdłuż zapory – przy punktach widokowych można zrobić niezwykłe zdjęcia, można też wybrać się na wędrówkę po górzystym terenie lub popływać kajakiem po spokojnym, utworzonym przez zaporę jeziorze. Miłośnicy kolarstwa górskiego mogą pojechać jednym z dostępnych szlaków dla kolarzy o każdym poziomie umiejętności, podziwiając po drodze piękne okoliczności przyrody.

Podróż liniami Emirates

Do Dubaju można polecieć z Warszawy liniami Emirates – dogodne, bezpośrednie połączenie zajmuje około 6 godzin. Samolot EK180 odlatuje z Warszawy o godzinie 13:00 w środy, piątki i niedziele, a lot powrotny EK179 z Dubaju do Warszawy realizowany jest o 8.05 czasu lokalnego. Emirates słyną ze swoich wiodących w branży usług i produktów we wszystkich klasach podróży. Klienci mogą oglądać ponad 4500 kanałów na żądanie w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, a także korzystać z wielodaniowych posiłków inspirowanych różnymi kuchniami świata i bezpłatnymi napojami w każdej klasie.

Pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie na każdym etapie podróży. Przewoźnik wdrożył kompleksowy zestaw środków zapewniających bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom na ziemi i w powietrzu, w tym dystrybucję bezpłatnych zestawów higienicznych zawierających maski, rękawiczki, środek do dezynfekcji rąk i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat tych środków i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć tutaj.

Od 31 stycznia 2021 r. podróżni lecący z Warszawy do Dubaju zobowiązani są do poddania się testowi PCR na Covid-19 nie wcześniej niż 72 godziny przed odlotem (dotychczas test musiał zostać wykonany nie wcześniej niż 96 godzin przed lotem). Pozostałe wymagania testowe nie uległy zmianie – pasażerowie lecący z Dubaju do Warszawy nie muszą poddawać się testom. Z uwagi na dynamiczną sytuację warto jest na bieżąco sprawdzać najnowsze wymagania przed każdą podróżą.

Osoby zaszczepione przeciwko COVID 19 oraz osoby, które uzyskały negatywny wynik testu diagnostycznego na obecność SARS CoV 2 (czas od uzyskania wyniku badania nie może przekroczyć 48 godzin) nie będą musiały poddawać się obowiązkowej kwarantannie po powrocie do Polski.

Co więcej, turyści przebywający w emiracie Ras al-Chajma mogą wykonać jeden bezpłatny test PCR na obecność COVID-19 w trakcie pobytu na terenie emiratu do 31 marca 2021 r. włącznie.

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 30 czerwca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty podróży, przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Pewna podróż: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot dzięki pierwszemu w branży ubezpieczeniu od wielu ryzyk i ochronie przed COVID-19. Będą mu bezpłatnie podlegać podróżni, którzy kupili bilety od 1 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021. Oferta Emirates obejmuje także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas podróży, związanych z uprawianiem sportów zimowych, na wypadek utraty rzeczy osobistych czy zakłóceń podróży spowodowanych nieoczekiwanym zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się czy związanych z zamknięciem przestrzeni powietrznej. Obowiązują pewne ograniczenia i wyłączenia, więcej informacji znajduje się pod linkiem. Polisa ubezpieczeniowa jest gwarantowana przez spółki zależne, stowarzyszone lub partnerów sieciowych firmy ubezpieczeniowej American International Group.