Estetyka i funkcjonalność. Czyli dlaczego warto malować proszkowo?

Estetyka i funkcjonalność. Czyli dlaczego warto malować proszkowo?

12 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Chcąc sprawnie malować różnego rodzaju konstrukcje stalowe, przede wszystkim musimy je odpowiednio przygotować, jak również zastosować niezbędne środki ochrony, odpowiednią technikę malowania. W przypadku dużych powierzchni bądź zleceń, gdzie ogromnie liczy się przede wszystkim dokładność, najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest malowanie proszkowe. Zapewnia ono estetyczną powłokę, ale również taką, która jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne.

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z profesjonalnych usług, które świadczą nowoczesne malarnie proszkowe. Te posiadają nie tylko doświadczonych pracowników, ale przede wszystkim odpowiednie zaplecze techniczne ku temu, aby móc sprawnie i bez problemów wykonać wszystkie zlecenia. Technika proszkowa, malowanie proszkowe to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej sprawdzonych sposobów malowania zarówno dużych powierzchni, jak również tych bardziej skomplikowanych. Wyposażenie lakierni odgrywa tu znaczącą rolę.

Im lepsze wyposażenie lakierni, tym lepsze powłoki malarskie

Zdecydowanie trzeba przyznać, że bardzo dobrej jakości wyposażenie, pozytywnie wpływa na jakość prac, efekt końcowy w postaci estetycznych i trwałych powłok malarskich, jak również znacząco skraca czas pracy. Warto jednak pomyśleć również o stosowaniu odpowiedniej jakości elementów maskujących oraz elementów zabezpieczających przed malowaniem. Tego rodzaj wyposażenie montowane jest w sytuacji, gdy chcemy uniknąć kłopotów związanych z aplikacją farby na śruby, gwinty, uchwyty, elementy montażowe, wloty wentylacyjne czy klimatyzacyjne.

Zobacz także: https://femnews.pl/komfortowe-malowanie-stali-jak-mozna-je-wykonac/

Malowanie proszkowe. Jakie są jego największe zalety?

Przede wszystkim sprawne, bezpieczne, komfortowe i szybkie nanoszenie różnego rodzaju powłok malarskich na różne powierzchnie, również takie, gdzie technicznie nie jest możliwe to, aby wykonać malowanie metodą tradycyjną, lub tam, gdzie trwałoby to naprawdę bardzo długo.

Również bardzo dużym plusem jest to, że nanoszenie powłok malarskich przy pomocy natrysku zmniejsza zużycie farby, zwiększa ilość powierzchni, którą możemy pomalować „z jednego litra farby”, jak również zapewnia bardzo równe aplikowanie materiału, estetykę powłoki, jej trwałość, zabezpieczenie metalu przed korozją i działaniem czynników atmosferycznych. W czasach, gdy materiały budowlane drożeją z tygodnia na tydzień, ma to ogromne znaczenie.